Metody tisku

Přímý tisk na světlý povrch

Potisk bílého a světlého textilu se provádí přímo na látku, bez podložky. Barva při tisku proniká do vláken látky, což zajišťuje odolnost potisku při praní. Výsledný obrázek je výrazný, se sytými barvami, zachovávají se všechny plynulé přechody podle předlohy.  Maximální velikost tisku: 40х45 cm.

Přímý tisk na barevný povrch

Potisk barevných a tmavých výrobků se provádí pomocí textilních barev. Před samotným tiskem výrobky vždy prochází speciální přípravou: látka se opracovává speciálním primerem, díky čemuž se barva pak lépe uchycuje. Pro svůj tisk nepoužíváme žádné voskované plátno (plnobarevný flex), proto jsou naše potisky na barevných předlohách vždy výrazné, mají syté barvy a jsou sotva znatelné při doteku. Maximální velikost tisku: 40х42 cm.

Termotransferový tisk

K nanášení potisku metodou termotransferu se používá textilní termická fólie. Speciální stroj (tzv. plotter) vyřízne ve fólii obrysy požadovaného obrázku. Pak se z fólie ručně odstraní zbytečně dílky. Hotová fólie se pomocí termického lisu pod vysokým tlakem a s vysokou teplotou přitlačuje k látce a nanáší se na výrobek. Tato metoda se ideálně hodí pro tisk nápisů a individuálních značek na sportovní úbory.